Dystrybucja

SZAMPANA i WINA

Regiony

POCHODZENIA NASZEGO SZAMPANA i WIN

Z czym Państwu kojarzy się Francja? Z Polami Elizejskimi a może Lazurowym Wybrzeżem? Nam od razu przychodzi do głowy wino: Bordeaux, Beaujolais, Chablis, szampan itd. To one przypominają nam o wyjątkowych ziemiach i miejscach.

Francja to kraj, gdzie konsumpcja wina jest jedną z największych na świecie. Wyraźnie można zauważyć tam pasję i miłość jaką okazują Francuzi temu trunkowi… i trwa to już od bardzo dawna.

Każdy region Francji specjalizuje się w winach, pochodzących ze szczepów, które dają najlepsze i jednocześnie wyjątkowe rezultaty w danym regionie, co przekłada się na bardzo dobrą jakość i różnorodność win. Sukces ten to idealne połączenie lokalnych tradycji, ziemi i klimatu. Większość szlachetnych szczepów pochodzi właśnie z Francji: Cabernet-Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Syrah, Chardonnay, Sauvignon-Blanc.

Bordeaux: to najsłynniejsze wino francuskie, z regionu Akwitania-Limousin-Poitou-Charentes, charakteryzuje się klimatem morskim, gdzie lato jest ciepłe a zimy są łagodne. Ocean przynosi opady, często podczas zbiorów. Wahania klimatu sprawiają, że jakość wina może różnić się w zależności od roku. Z tego też regionu pochodzą wina, które znaleźć można w każdej cenie, od najniższej do daleko idącej.

 

logo_start

Strona przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich

Ce site est réservé seulement aux personnes majeurs

Oświadczam że jestem pełnoletni/a

Je certifie que je suis majeur